**Öt Világirodalmi Mű az Újrakezdés és a Közösség Erejéről** Az élet olykor váratlan fordulatokat hoz, és sokan találják magukat újrakezdés előtt. Az alábbi öt könyv nemcsak a személyes megújulásról szól, hanem a közösség erejét is bemutatja, amely segít

Kipróbáltad a legjobb barátságokat, de a párod mégis otthagyott? Vagy talán a munkahelyi stressz végleg kimerített, és vágyódsz egy új élet után? Ezekben a könyvekben olyan izgalmas sztorik várnak rád, ahol az újrakezdés ereje és a baráti kötelékek kulcsszerepet játszanak. Fedezd fel, hogyan találnak rá a szereplők a boldogságra és az új lehetőségekre!
Az élet során számos kihívással találkozunk: kiégés, szakítás, családi gondok, szülői felelősségek, anyagi nehézségek – a lista szinte végtelen. Ilyen helyzetekben elengedhetetlen, hogy legyen egy megbízható védőhálónk, amire vissza tudunk térni, amikor minden erőnk elfogyott. A Globál-sorozat legújabb darabja, Kavasiro Szaki Az exem kedvenc receptje című regénye kapcsán szeretnénk ajánlani öt olyan könyvet, amelyekben az újrakezdés és a közösségek jelentős szerepet játszanak.
Az Athenaeum Kiadó ebben a sorozatban olyan kortárs nemzetközi bestseller könyveket mutat be, amelyek sokszínű kulturális háttérrel rendelkeznek. Ezek a művek szívhez szóló, érzelmekkel teli, felemelő, vagy éppen a mindennapok apró csodáit bemutató történeteket kínálnak. Bárhol is játszódjanak, a hazai olvasók számára különösen ismerősek és átélhetők, hiszen az emberi érzelmek és tapasztalatok univerzálisak.
Momoko éppen élete egyik legrosszabb élményén van túl: egy fájdalmas szakításon. Miután már egy kis alkohollal megnyugtatta magát egészen véletlenül betér egy kis kávézóba, ahol az üzletvezetőre és az egyetlen vendégre rázúdítja a teljes történetet (olvass bele!).
Miközben egy különös inspiráció robban be a fejébe, sebesen átszeli a szobát, és a konyhába siet, hogy elkészítse az exének legkedvesebb ételét: a krémes vajas curry csirkét.
Tokió rejtett kávézójában különleges hagyomány bontakozik ki, ahol minden péntek este a frissen szakítottak számára rendeznek egyedi eseményt. Ezen az estén bárki lehetőséget kap arra, hogy elengedje régi szerelmét, méghozzá azzal, hogy elkészíti annak kedvenc ételét. A főzés folyamata során a résztvevők fokozatosan felszabadulnak, és az egyre bővülő közösségben meglelik a megnyugvást és a biztonságot, ami az ételek varázsán keresztül áramlik. Az esték során nem csupán az ízek, hanem a történetek is összekapcsolják a résztvevőket, így minden alkalom egy újabb fejezetet nyit a gyógyulás és a közösségépítés könyvében.
Dzsongmin egy rendkívül elhivatott és megbízható munkatárs, aki mindig pontosan és időben végzi el feladatait. Kiemelkedő teljesítménye és szorgalma miatt soha senki nem hozott fel ellene panaszt. Munkája során a legmagasabb szintű elvárásoknak is megfelel, és csapatának fontos pillére.
Csak egyetlen nehézség adódik, mégpedig az, hogy teljesen elveszítette a motivációját, és úgy érzi, hogy kiégett.
Így egy nap váratlanul úgy dönt, hogy felmond a munkahelyén és megpróbálja a semmiből újra összerakni az életét. Ekkor téved be váratlanul Szojo fazekasműhelyébe, ahol egy csapásra teljesen megváltozik az élete. Társa talál és egy elfoglaltságra, ami elégedettséggel és nyugalommal tölti el, ahogyan egyre több időt tölt a műhelyben, úgy tér vissza egyre önmagához. Egy felemelő történet a barátok, a közösség és a hivatás fontosságáról.
Az 1960-as évek Olaszországában járunk, Oliva Denaro tizenöt éves, jól tanul, kiegyensúlyozott, sok barátja van, érdeklődő és életvidám, egy dolgot viszont nem szeretne: felnőni. Oliva tudja mi vár rá, a fiúkat elkerüli, bár maga sem érti, igyekszik minden ezzel kapcsolatot gondolatot elnyomni, hiszen szűzen kell a jövendőbelije elé kerülnie.
Viszont létezik egy olyan személy, akinek a szabályok nem csupán irányelvek, hanem inkább kihívások.
Olivát egy fiú manipulálja, hogy feleségül vegye, csupán azért, hogy a lány végleg a birtokában maradhasson. A családja nyomására kénytelen belépni a házasság intézményébe, ám ő fellázad a helyzet ellen, tudván, hogy e lázadásért komoly árat kell megfizetnie. Viola Ardone regénye egy valós eseményre épül, és a szerző maga is aktívan foglalkozik a társadalmi normákban rejlő erőszakos mintázatok feltérképezésével.
Egy különleges vidék különleges népénél járunk, egy őslakos számi közösségben. Az idős Máriddja nemrég tudta meg, hogy gyógyíthatatlan beteg és már nincs sok ideje, közben pedig mindent megtesz hogy demens férje semmit ne vegyen észre szenvedéseiből. Gyerekük nincsen, pedig a számi társadalomban általában a fiatalabbak gondoskodnak az idősebbekről, az egyetlen fiatal, Máriddja unokaöccse pár éve váratlanul eltűnt.
Pár házzal arrébb Kaj és Mimmi orvosként próbálnak beilleszkedni a közösségben és új barátokat találni, de Kajt egyre a múlt zavarja.
Miért nincsenek róla gyerekkori képek? Mi történt a családjával? Tina Harnesk első könyvében a családi kapcsolat árnyaltságát mutatja be humoros és tragikus történeteken keresztül.
Egy fordulatos történet az érzelmek hatalmáról. Gabi egy női lapnál dolgozik és minden héten a történetek férjes nőkről című rovatba ír, általában 40 feletti dolgozó nőkről, szerelemről és vágyról. Silvia, a barátnője, grafikusként, fotósként van jelen ugyanitt, már két gyereke van és minden nap ingáznia kell. És harmadikként ott van Cósima, a gazdag arisztokrata.
Mindhárom nő egykor (és talán most is) elégedett párkapcsolatban él, de valamiért folyamatosan foglalkoztatja őket a vágy, hogy egy másik férfi ölelésében találjanak menedéket.
Ebben a regényben a szeretők, férjek és barátok folyamatosan váltják egymást, mint akik csak a kilincset fogják meg, miközben a szenvedélyes intimitás és a mindennapok monoton ritmusának forgatagában keresik a harmóniát a barátnők. A történet szövevényes kapcsolatai és érzelmi feszültségei lebilincselően tárják fel a kölcsönös érzéseket és a titkokkal teli életet.