7 forgatási baki, ami különlegessé tette az elkészült filmet 1. **Különös helyszínek**: Egy váratlan esőzés miatt a stáb kénytelen volt improvizálni, és egy elhagyatott épületben folytatták a forgatást. Az így kapott hangulat teljesen új dimenziót adott


Előfordul, hogy egy film hibáit nem érdemes eltávolítani, mert a végeredmény sokszor még szórakoztatóbbá válik, ha ezek a baki pillanatok is benne maradnak.

Az első Rocky-filmet Sylvester Stallone és csapata meglehetősen szűkös költségvetésből, igazi gerillamódszerekkel készítette el. Mivel nem állt rendelkezésükre elegendő pénz, a filmben látható járókelők többsége valójában csak véletlenül került a kamerák elé, és sok esetben azt sem sejtették, hogy éppen egy forgatáson vannak. A véletlen találkozások és a spontán pillanatok hozzájárultak a film autentikus hangulatához.

Egy különleges technikával rögzítették a sztár által megformált bokszoló edzésjeleneteit. Különösen emlékezetes az a rész, amelyben New York forgatagában fut. Senki sem számított arra, hogy az egyik járókelő hirtelen narancsot dob a lelkesedéssel edző színész felé. Ez a váratlan közjáték azonban még inkább felerősítette a tehetséges sportoló váratlan felemelkedéséről szóló történetet.

Pár évvel az Esőember forgatása előtt a még nem szupersztár Tom Cruise oda sem mert menni Dustin Hoffmannhoz egy étteremben. Ám a film munkálatai alatt biztos elmúlt a feszengése: legkésőbb akkor, amikor közös, telefonfülkében játszódó jelenetük alatt Hoffmann véletlenül eleresztett egy galambot.

A szellentés abszolút nem szerepelt a forgatókönyvben, ám Cruise a váratlan helyzet ellenére mesterien, a karaktere bőréből ki sem bújva reagált. Társa pedig ügyesen folytatta az improvizációt, így a jelenet még szórakoztatóbbá vált. Barry Levinson rendező pedig bölcsen úgy döntött, hogy ez a testvéries csipkelődés gazdagítja a karakterek dinamikáját, és a véletlenül történt "fingás" helye van a filmben.

Al Pacino valóban keményen megküzdött Oscar-díjáért, amelyet az "Egy asszony illatáért" kapott. A vak férfi karakterének megformálásához különleges felkészülési módszert választott: a forgatás alatt tudatosan került mindenfajta vizuális inger elkerülésére, így próbálva minimalizálni látását. Ezzel a megközelítéssel arra törekedett, hogy a lehető legautentikusabban alakíthassa Frank Slade szerepét, és ezzel egy felejthetetlen élményt nyújtson a nézőknek.

Annyira jól ment neki a dolog, hogy egy pillanatban, amikor éppen egy járdán sétált, észre sem vette az előtte heverő, felborult kukát, és hatalmasat esett. Az esés jelenete végül benne maradt a filmben, mivel úgy gondolták, hogy ez a kis baki remekül ellensúlyozza a karizmatikus férfi domináló személyiségét.

Robin Williams komédiájának emlékezetes jelenete, amikor váratlanul látogatóba érkeznek a maskaráját épp nem viselő "Mrs. Doubtfire"-höz, mire a férfi gyorsan egy tortába nyomja a fejét, és úgy tesz, mintha spéci arcpakolás lenne rajta. Amire azonban senki sem számított, hogy a forgatáson olyan meleg lesz, hogy a krém nekiáll leolvadni a színész arcáról.

A krém éppen időben cseppent bele abba a bögre teába, amit Williams karaktere Mrs. Sellnernek kínált a jelenet során. A híres komikus azonban nem hagyta, hogy ez a kis baleset megzavarja, és azonnal előrukkolt egy remek poénnal a helyzetre: "Itt van a tejszín és a cukor, hogy még édesebbé tegyük a dolgot!" - jelentette ki mosolyogva.

Spike Jonze talán nem mérte fel teljesen, milyen következményekkel járhat, ha sörrel kínálja statisztáit, mert a forgatás hangulata hamarosan kissé elragadtatta magát az ital hatására. Az egyik vidám kedvű háttérszereplő úgy érezte, hogy itt az ideje egy kis szórakoztatásnak, és ahelyett, hogy csak nézte volna a történéseket, a sörös dobozát John Malkovich felé hajította, aki éppen az út szélén sétált, saját magát alakítva. Ráadásul még egy szellemes megjegyzést is tett, ami csak tovább fokozta a helyzet komikumát.

A részeg baki azonban olyan jól nézett ki a kamerán, és úgy hozzátett a színész alteregójának frusztrációjához, hogy benne hagyták a végtermékben. Még úgy is, hogy így a száját meggondolatlanul kinyitó statisztát elő kellett léptetni beszélő szereplővé, napi 100 dollárról napi 700-ra emelni a fizetését, és hivatalosan is beléptetni az amerikai színészek céhébe, az SAG-be.

Rohant egy komoly válság közepén mutatja meg Peter Jackson fantasyje: Théoden királyt ugyanis hatalmába kerítette Szarumán, így kész feladni a gonosznak az egész királyságot. Az uralkodó unokahúga, Éowyn az egyik utolsó józan eszű ember a király közelében, így nem csoda, hogy fáj a szíve emiatt.

Rohan bukásának és a nő szívfájdalmainak mélységét egy lenyűgöző metaforikus jelenet ragadja meg, amikor Éowyn szeme előtt a kastély előtti zászlórúdra fújó szél letépi a királyság lobogóját. Bár ez a jelenet nem volt része az eredeti forgatókönyvnek, csupán egy váratlan baleset következménye, annyira kifejező és szép, hogy igazi bűn lett volna eltávolítani a filmből.

Elképesztően feszült háborús film lett az 1917, amelyet úgy forgattak le, mintha végig egy snittben látnánk kibontakozni a kaotikus eseményeket. A film végén látható, torokszorító jelenetben a főszereplőt, a George McKay alakított kiskatonát követi a kamera, ahogy az végigrohan egy csatatéren, ahol bajtársai épp rohamot indítanak.

Az eredeti elképzelés az volt, hogy McKay zökkenőmentesen, ügyesen szökdécsel majd a merőlegesen futó katonák között a színen. Azonban, amikor elkezdődtek a felvételek, néhány váratlan baki történt. A színész több statisztában is megbotlott, és a földre került. De nem vesztette el a fonalat, gyorsan felpattant és folytatta a rohanást. Ezek a váratlan esések és felállások csak fokozta a feszültséget és izgalmat a jelenetben, így végül a filmvászonra kerültek.

Related posts