Nyitra megye jelentős mértékben csökkentette a támogatások összegét, a rendelkezésre álló forrásokat a felére mérsékelte. A pályázati lehetőségek február 28-ig érhetők el.

Nyitra megye összesen közel 2,7 millió eurót fog elosztani a pályázók között, hat különböző területre vonatkozó pályázati kategóriák keretében.
Bauer Ildikó, a Magyar Szövetség megyei képviselője, a legutóbbi komáromi sajtótájékoztatón hívta fel a figyelmet a pályázati lehetőségekre, együttműködve képviselőtársaival. Kiemelte, hogy a települések számára elérhető támogatás mértéke 2024-hez képest nem csökkent, azonban a megyei hivatal takarékossági javaslatára a különböző kategóriák keretösszegét drasztikusan, a felére csökkentették. Ennek eredményeként az idei pályázati keret összesen 2 680 775 euróra rúg.
Egy személy csak egy pályázatot adhat be, emellett chipes személyazonossági igazolvánnyal is rendelkeznie kell. Bármilyen fejlesztésről vagy programról is van szó, azokat 2025 folyamán kell megvalósítania a pályázónak. A vonatkozó anyagok csak elektronikusan nyújthatók be a dotaciensk.egrant.sk címen február 28-án 14.00-ig.
A megye fejlesztési lehetőségei között az önkormányzatok 5000 eurós támogatásra pályázhatnak, ráadásul ehhez nem szükséges saját forrást biztosítaniuk.
A sportegyesületek és szövetségek támogatása szorosan összefonódik a 18 év alatti tagok létszámával. Minden aktív tag után 50 euró támogatás igényelhető, azonban a pályázóknak legalább öt bajnoki mérkőzésen való részvételükről is gondoskodniuk kell. Továbbá, a pályázati folyamat során a benyújtó félnek 20%-os önrészt is be kell mutatnia.
A kulturális, turisztikai és sportesemények támogatására pályázók számára a minimális igényelhető összeg 300 euró. A projekt nemzetközi szintű megvalósítása esetén a maximális támogatás 10 ezer euró, míg országos szintű események esetén 5000 euró áll rendelkezésre. Regionális rendezvényekhez 3000 euró, helyi jelentőségű eseményekhez pedig 1500 euró kérhető. Fontos azonban megjegyezni, hogy minden pályázat esetében a megyei önkormányzat 20%-os önrészt vár el.
A kulturális örökség védelmében a pályázatban megfogalmazott tevékenységeknek szoros összhangban kell állniuk a megyei műemlékvédelmi hivatal által kiadott határozattal. A támogatás minimum összege 300 euró, míg a maximális keret 4500 euró, figyelembe véve a 20%-os önrész előírást.
A tanúsítvánnyal rendelkező szálláshelyek számára a támogatási keret legfeljebb 1000 euróra terjed ki. Ezen kívül, a hatodik kategóriában a szociálisan és egészségügyileg hátrányos helyzetű állampolgárok is benyújthatják kérelmüket, amelynek keretében minimum 300, de maximum 3000 euró támogatásra pályázhatnak, anélkül, hogy önrészt kellene biztosítaniuk.