Fedezd fel a gyógyfürdőt, ahol a nyugalom és a magánélet védelme az első! Itt a pihenés és a feltöltődés mellett garantáltan elkerülheted a külső zavaró tényezőket, és szabadon élvezheted a pillanatot. A gyógyvizes medencék és a wellness kezelések között
A szegedi Anna Gyógyfürdő az idei fürdőlátogatások egyik legérdekesebb felfedezése lett. Kicsit elavult, némileg korszerűtlen, és mindenképpen felújításra szorul, de ennek ellenére tökéletesen megfelel azoknak az igényeknek, amelyeket a pihenésre és gyógyulásra vágyó vendégek támasztanak. Az egész élményben az a legkellemesebb, hogy az Anna Gyógyfürdő választása mellett garantáltan megússzuk a kíváncsi fülek közelségét. Így nem kell aggódnunk amiatt, hogy éppen kit és miért szeretnénk "melegebb éghajlatra" küldeni.
Az Anna Gyógyfürdő egy olyan hely, ahol elfelejthetjük a mindennapi feszültségeket, a paranoia és a szorongás pedig távol marad. Itt egy igazán gondtalan, magányos élmény vár ránk, ami már önmagában is fél lépés az egészség felé. Ahhoz, hogy igazán kiélvezzük a fürdő nyújtotta lehetőségeket, érdemes egyedül érkezni, lehetőleg hétköznap, nyitásra. Hagyjuk otthon a barátokat, a szerelmet és a kollégákat, hiszen így néhány órára csak a miénk lehet ez a varázslatos hely. Ilyenkor szabadon merülhetünk el a nyugalomban, és élvezhetjük a fürdő minden egyes pillanatát.
A helyzet odáig csak nem fajulhat, hogy saját magunkat is lehallgatjuk? Na, ugye. Mondjuk, még ilyen lehallgatási szempontból steril körülmények között is jobb, ha óvakodunk (a törpétől) a gyanús fürdőgatyáktól és bikiniktől, a medált, fülbevalót vagy karperecet viselő fürdőzőktől, valamint a kamerával felszerelt antik szobroktól. A lényeg, hogy maradjunk a gyógyvízcsobogás, az élménymedencék pezsgésének közvetlen közelében, mert akkor csak rossz minőségű hangfelvételek készülhetnek rólunk, mindent letagadhatunk.
Az Anna Gyógyfürdő belépője felnőtteknek 3800 forintba kerül, és ebben benne foglaltatik a gyógymedence, a különböző szaunák, valamint a wellnessmedencék használata is. Igazán lenyűgöző, hogy mennyire megéri ez az ár, hiszen a vendégek általában nem is érzik meg a pénztáros feszültségét, aki láthatóan nehezen birkózik meg a fürdőzőkkel való találkozásokkal. Az Anna Gyógyfürdő nem éppen egy forgalmas gyorsétterem, de úgy tűnik, hogy a kedves munkatárs mindennap körülbelül tucatnyi vendéget kell, hogy kezeljen. Tizenkét vendég, ötször a hosszú várakozási idővel, összesen egy óra koncentrált munkát jelent. Kérdéses, hogy a hátralévő hét óra elegendő-e egy fiatal idegrendszerének teljes regenerálódásához a feszített nap után.
A rendelkezésre álló szekrények és az öltözőkabinok 1930 körül, tehát jó száz éve készülhettek, de kit érdekel, ha egyébként minden tiszta (még a mellékhelyiségek is) és rendezett. Az már sokkal zavaróbb, hogy az értékek megőrzésére teljesen alkalmatlanok, mert egy fogpiszkálóval is könnyedén ki lehet nyitni az idő- vagy szúrágta szekrényeket, a fürdő munkatársának felügyelete nélkül nem is hagyna benne jó szívvel semmit az ember, még a lyukas zokniját sem.
Kellemetlen, hogy a szekrény kulcsát állandóan magunknál kell hordanunk. Ez a kis, hegyes darab könnyedén átszúrhatja a vendég fürdőgatyájának zsebét, de a felfrissülés élménymedencéi és az intim légkör miatt nem igazán zavar ez minket. Ha bikiniben vágtunk volna neki a fürdő felfedezésének, akkor a kulcs körüli problémák sokkal nagyobb fejtörést okoztak volna.
Miután számos fürdőt felfedeztem, bátran állíthatom, hogy semmi sem pótolja a tökéletes hőmérsékletű szaunák élményét, a kellemesen meleg medencék varázsát, a kristálytiszta gyógyvíz jótékony hatását, valamint a földöntúli csend és nyugalom harmóniáját. Emellett rendkívül fontos, hogy olyan fürdőzőtársakkal találkozzunk, akik tisztában vannak a fürdőzési etikett szabályaival, és ezáltal közösen hozzájárulunk a kellemes légkör megteremtéséhez.
Ha a felsoroltak teljesültek, akkor kit érdekel, hogy valószínűleg évtizedek óta nem pótolták az öltözőkabinban leszakadt akasztót? Ki bánkódik azon, hogy a büfé kínálata szegényes, és nem nyitnak időben? Kit zavar, hogy csupán a nyitáskor beindított fűtés miatt lassú fagyhalál vár a vendégekre, ha a gyógyvíz csodásan meleg?
Az Anna Gyógyfürdőt 1896-ban Steinhardt Antal és Lang Adolf tervei alapján építették. Kezdetben a neoreneszánsz stílusú épület városi közfürdőként üzemelt. Nevét a mellette található, 1927-ben fúrt kútról kapta. A gyógyhatású vizet először palackozó vállalkozó, Patzauer Dezső lányát hívták Annának, a hölgy emlékét őrzi a fürdő.
A forrás vize 1929 óta birtokolja a gyógyvíz címét, és azóta is a szegediek kedvelt választása. E kivételes víz nem csupán gyógyerejével vonzza őket, hanem azzal a hagyománnyal is, hogy rendszeresen elzarándokolnak a kúthoz, hogy friss, természetes kincset hozzanak haza.
A gyógyvíz ásványi anyagokban gazdag, hiszen tartalma eléri a lenyűgöző 2809 milligrammot literenként. Ne felejtsük el megemlíteni, hogy a gyógyfürdő mellett egy modern gyógyászati központ is várja a látogatókat, ahol különféle fizioterápiás kezeléseket vehetünk igénybe, sok esetben akár társadalombiztosítási támogatással is.
Az épület bal szárnyában egy varázslatos wellnessrészleg terpeszkedik, ahol az aroma- és gőzkabin, az élményzuhany, valamint a finn, infra- és bioszauna kínálta kényeztetés várja a látogatókat. A jobb szárnyban pedig a gyógymedence mellett egy élménymedence is helyet kapott, amely különféle izgalmas elemekkel van gazdagítva, emellett gyerek- és úszómedence is felfedezhető. A két szárny között egy napozóterasz invitálja a pihenni vágyókat, hogy élvezzék a napsütést és a friss levegőt.
Kétségtelen, hogy egy átfogó felújítás, valamint egy belső és külső gyógymedence kialakítása jelentős lépést jelentene az intézmény pozicionálásában a legkiemelkedőbb hazai gyógyfürdők között. Az utolsó korszerűsítésre 2004-ben került sor, tehát immár húsz éve nem történt érdemi változás, amikor is a wellnessrészleg létrejött. Nyilvánvalóan itt az ideje, hogy az üzemeltetők alaposan átgondolják az intézmény jövőjét és a fejlesztési lehetőségeket.