A Telegram végre nyereséget könyvelhetett el, és az év végén 500 millió dolláros készpénzállománnyal büszkélkedhet.
A kriptovaluták világának legismertebb üzenetküldő platformja, a Telegram, immár több mint tíz évnyi működés után először tudott nyereséget elérni. Ezt Pavel Durov, az alapító és vezérigazgató jelentette be hétfőn.
"Ahogy megjósoltam, a 2024-es év nagyon jól sikerült" - írta Durov a Telegram csatornáján.
Az alapító, akit Franciaországban egy bűnügyi nyomozás keretében vettek őrizetbe, nem osztotta meg a sikeresség mértékével kapcsolatos információkat.
Annyi azonban biztos, hogy a Telegram bevétele meghaladta az 1 milliárd dollárt, miután a prémium felhasználói előfizetések száma megháromszorozódott, elérve a 12 milliót.
Durov emellett megjegyezte, hogy a Telegram év végére 500 millió dollárnyi készpénzt halmozott fel, ami nem tartalmazza a kriptovalutákat.
A kriptovaluták jelentősen hozzájárultak a Telegram bevételéhez. Az alkalmazás több száz millió dollár értékben értékesített kriptókat, beleértve a Toncoint is, amely szorosan kapcsolódik a Telegramhoz - állították a The New York Times névtelen forrásai.
A Financial Times információi alapján 2023-ban a Telegram portfóliójában közel 400 millió dollár értékű kriptovaluta található.
2024 első felében ezen digitális eszközök értéke 1,3 milliárd dollárra nőtt.
A 2024-es év vegyes érzéseket hagyott maga után a Telegram és Pavel Durov számára, akinek vagyona meghaladja a 15 milliárd dollárt.
Az orosz eredetű milliárdos a technológiai bűnügyek világának egyik legizgalmasabb és legnagyobb érdeklődést kiváltó nyomozásának középpontjába került.
Augusztus folyamán a francia hatóságok Durovot hat előzetes vádpont alapján őrizetbe vették. A férfi nemcsak Franciaországban, hanem az Egyesült Arab Emírségekben is rendelkezik állampolgársággal.
A vádak szerint ő és vállalkozása elutasították a hatóságokkal való együttműködést, akik a Telegram platformon folytattak nyomozást a gyermekek szexuális kizsákmányolásával és drogkereskedelemmel összefüggésben.
Durov óvadéka 5 millió euróra rúgott, amiért szabadlábra helyezték, de csak szigorú feltételek mellett: hetente kétszer köteles jelentkezni a hatóságoknál, és elhagyja Franciaországot. Decemberben a bíróság előtt kellett megjelennie az ország területén.
Időközben a felhasználóknak titkosított üzeneteket és magánszférát ígérő üzenetküldő alkalmazás fokozta moderálási erőfeszítéseit.
A Telegram frissítette szolgáltatási feltételeit, és jelentős lépésként több mint 750 új szerződéses moderátort alkalmazott. Ezt a The Times számolt be.
A Toncoin, a Telegramhoz kapcsolódó kriptopénz pedig a CoinGecko adatai szerint szeptember óta 22%-kal emelkedett.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Szeretnéd elsőként értesülni legújabb híreinkről? Csatlakozz hírlevelünkhöz, és mindig naprakész lehetsz!
Figyelem: A kriptoworld.hu weboldalon található információk és elemzések a szerzők egyéni véleményét képviselik. Az itt megjelent cikkek és írások nem tekinthetők a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzésnek, valamint a 9. pont szerinti befektetési tanácsadásnak. Bármilyen befektetési döntés meghozatala előtt fontos, hogy az adott befektetés megfelelőségét egyedi, a befektetőre szabott vizsgálat alapján állapítsák meg, amelyre a jelen oldal nem vállalkozik, és nem is alkalmas erre. Éppen ezért javasoljuk, hogy alaposan tájékozódjon, több forrást vegyen figyelembe, és szükség esetén keressen fel egy befektetési tanácsadót!