Amszterdam és Madéfalva együtt harmonizál a veszprémi kórustalálkozón, ahol a kultúrák találkozása varázslatos zenei élményeket teremt.

Veszprém Város Vegyeskara a fesztivál házigazdájaként olyan programsorozatot állított össze, amelyben bemutathatja a kóruscsalád tagjainak repertoárját, énekel a Vegyeskar, a VVV Vokál, a Dúdoló Népzenei Műhely és a Seniorok, és lesz lehetőség a közös munkára, a vendégek bemutatkozására, szakmai műhelymunkára is.
A program alapját a közös próbák, koncertek és műhelymunkák képezik. A meghívott kórusok karnagyai, együttműködve Erdélyi Ágnessel, a találkozó művészeti vezetőjével, közösen állítják össze a repertoárt, amelyet a június 8-i gálán mutatnak be. A rendezvényen a Veszprém Város Vegyeskara mellett fellép az Amszterdami Magyar Kórus, a Madéfalvi Schola, a szabadkai Pro Musica Kamarakórus, valamint a felvidéki Kolonból érkező Zobor Hangja Vegyeskar is.
Az Amszterdami Magyar Kórus 2014 óta működik, és tagjai zömében Amszterdam és környékén élő magyarok, de a közösségben helyet kaptak holland énekesek is. A vegyeskar irányítását Lachegyi Máté jazz-zongorista látja el, aki kreatívan formálja a csoport műsorát. Repertoárjuk széles spektrumot ölel fel: a magyar zeneszerzők művei mellett a nemzetközi kórusirodalom gyöngyszemei is megtalálhatók, a középkortól egészen a modern darabokig. Évente négy-öt koncertet adnak, amelyek főként a klasszikus zenei világra fókuszálnak, de időnként belecsempésznek könnyedebb stílusú műveket, valamint a karnagy saját kompozícióit is bemutatják a közönségnek.
A Madéfalvi Schola 2013-ban alakult Ványolós András és Ványolós Orsolya zenetanárok vezetésével. Tagjai madéfalvi és a szomszéd településeken élő gyerekek. Az együttes több mint tíz éve műveli a gregorián éneket.
A Pro Musica Kamarakórus vegyes karát Égető Gabriella karnagy alapította, és az első bemutatkozó koncertjük 1969 márciusában zajlott. Azóta a kórus szinte kilencszáz fellépést tudhat maga mögött, és számos tehetséges énekes lépett már be soraiba. 2012 óta Csikós Krisztina irányítja a kórust karnagyként és művészeti vezetőként. 2019 márciusában pedig megalakult a Pro Musica Kamarakórus női kara, amely 17 fiatal énekest tömörít. Az énekkar jelentős szerepet játszik Szabadka kulturális életében, hozzájárulva a város zenei sokszínűségéhez és hagyományaihoz.
Az 1971-ben alapított Zobor Hangja Vegyeskar a néphagyományokban is gazdag Zoborvidék legnagyobb múlttal rendelkező kórusa, 2013 óta karnagya Csáky Antal felvidéki származású matematikus és zenetanár. A klasszikus művek mellett kortárs és egyházi darabokat is megszólaltatnak. A kórusnak két hanghordozója jelent meg, Csillagvirág és Csillagfény címmel.