Az amerikai nagykövetség újabb szereplőket von be a Rogán-üggyel kapcsolatos vizsgálódásába.
Az új kommunikáció a miniszter megbízottjainak helyzetével foglalkozik, kiemelve azokat a szervezeteket, amelyeket "de facto" irányít, valamint azokat, amelyekből profitál.
Az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége pénteki közleményében arra ösztönözte azokat, akik üzleti kapcsolatban állnak Rogán Antal miniszterrel, valamint az ő meghatalmazottjaival és az általa gyakorolt ellenőrzés alatt álló szervezetekkel, hogy alaposan vizsgálják felül tevékenységeiket. További részletek az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának hivatalos weboldalán találhatók.
Kedden az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy a Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatal (OFAC) frissítette a Különlegesen Kijelölt Állampolgárok és Blokkolt Személyek Listáját. Ezen a listán ezentúl megtalálható Rogán Antal is, aki a miniszterelnökséget vezeti Magyarországon.
A listán feltüntetett egyének esetében tilos bármilyen üzleti tranzakció az Egyesült Államok területén. Az amerikai pénzügyminisztérium a magyar kormány második legfontosabb tisztségviselőjét korrupciós ügyekben való részvétel miatt helyezte a feketelistára. E lépés jelentőségét David Pressman amerikai nagykövet részletesen kifejtette az adott napon.
A magyar kormány tagjai "kisstílű, megalapozatlan bosszúnak" minősítették az intézkedést, a távozó nagykövet intrikájának tekintik, és ezt szerintük azonnal vissza fogja vonni az amerikai kormány, mihelyt Donald Trump megválasztott elnököt beiktatják, és átveszi a kormányrudat. Hasonlót sugallt Brian E. Leib politikai elemző is, akire Pressman lehetséges utódaként hivatkoznak. Lázár János építési és közlekedési miniszter Rogán mellett kiállva arra bátorította David Pressmant, hogy ha véget ér hivatali ideje, kerülje el Magyarországot.
Az amerikai nagykövetség a pénteki, Rogán üzletfeleit bátorító nyilatkozata mellé odatette a lista frissítéséről szóló közlemény linkjét.