Ha valaki olyan DIGI-tartozást próbál behajtani rajtad, amivel soha nem rendelkeztél, fontos lépéseket tenni a helyzet tisztázása érdekében. Először is, gyűjtsd össze a szükséges dokumentumokat és bizonyítékokat, hogy igazolni tudd, hogy nem voltál DIGI-ü


Attila, a Blikk újságírója, egy Pest vármegyei településen él családjával. Nemrég meglepő levél érkezett hozzá: egy követeléskezelő cég arra szólította fel, hogy fizessen be 8100 forintot, amivel állítólag a DIGI-nek tartozik - számol be a lap.

- mesélte Attila, miközben a naplementét nézte, és a gondolatai a múltba merültek.

Szerinte a levél több ponton is sántított. Bár az Invitel jogutódja valóban a DIGI lett, az ő szolgáltatói szerződésük 2020 júniusában az Invinetwork Kft.-hez került át, és akkor semmilyen elmaradást nem jeleztek nekik. Ráadásul a levélben feltüntetett szerződésszám sem egyezett az övével.

"Egy alkalommal előfordult, hogy volt egy elmaradásunk, de azt azonnal rendeztük. Most viszont világos volt, hogy valami nincs rendben. Szerencsére megvannak a régi számláim, így könnyen vissza tudtam keresni az adott időszakot" - tette hozzá.

Attila a hírközlési törvényre hivatkozva válaszlevelet írt a követeléskezelőnek, amelyben jelezte: a telekommunikációs díjtartozások egy év után elévülnek. Ha létezett is volna tartozás, az már több mint négy évvel ezelőtti ügy, így jogilag nem érvényesíthető.

- mondta.

Jogászok szerint sokan esnek abba a hibába, hogy automatikusan befizetnek olyan követeléseket is, amelyek már elévültek. Az egyik ügyvéd a Blikknek elmondta, hogy egy ügyfele ellen végrehajtást rendeltek el, mert nem mondott ellent egy fizetési meghagyásnak, pedig a követelés alapját képező lízingszerződést korábban a bíróság érvénytelennek nyilvánította.

Amikor valaki régi tartozás miatt kap fizetési meghagyást, és meg van győződve arról, hogy az elévült, a szakértők azt tanácsolják, hogy lépjen kapcsolatba egy közjegyzővel, és nyújtson be ellentmondást. Ilyen helyzetben a követeléskezelőnek két lehetősége van: vagy bíróság előtt próbálja meg bizonyítani a követelés jogosságát, vagy visszavonhatja az igényét, ami az ügy végleges lezárásához vezet.

Fontos megjegyezni, hogy ha egy személy úgy határoz, hogy a régi, elévült tartozását mégis rendezni kívánja, akkor ezt követően már nem követelheti vissza a befizetett összeget, még jogi úton sem - tájékoztat a Blikk.

Related posts