A stressz számos kellemetlen tünetet idézhet elő, amelyek akár az életed minőségét is jelentősen rontják!


Sokan nem is gondolnák, hogy a rosszullétek mögött fokozott lelki feszültség is állhat.

A tartós stressz állapotában a szervezetünk olyan hormonokat bocsát ki, amelyek jelentősen fokozzák a szívroham kockázatát és hozzájárulhatnak a testsúly növekedéséhez. Ez a folyamat pedig összefüggésbe hozható az elhízással kapcsolatos betegségek megjelenésével - nyilatkozta Audrey Tang pszichológus a Daily Mailnek.

„Amennyiben nem pihenünk megfelelően és nem táplálkozunk helyesen, könnyen ingerlékennyé válhatunk, és elveszíthetjük az érdeklődésünket olyan tevékenységek iránt, amelyeket korábban örömmel végeztünk” – fejtette ki a szakértő.

A krónikus stressz leggyakoribb testi tünetei közé sorolható a mellkasi fájdalom, a fejfájás, az izomfájdalmak, valamint a libidó elvesztése. Mindezek oka, hogy a feszültség felgyülemlése miatt a szervezet a mellékvesék által termelt kortizol nevű hormont a normálisnál jóval magasabb mennyiségben szabadítja fel.

A kortizol mellett stresszhelyzetben adrenalin is termelődik. E két hormon együttes hatása az erek összeszűkülését idézheti elő, amire a szív erősebb pumpálással reagál, a vérnyomás megemelkedik, és fejfájás jelentkezik. Az ilyen helyzetek rendszeres ismétlődésének következménye a szívinfarktus, a hirtelen szívhalál és más, hasonlóan életveszélyes állapotok.

Számos módja létezik a stresszoldásnak - az egyik legegyszerűbb trükk, amit bármikor és bárhol alkalmazhatunk, nem más, mint a mély légzés. A lassú, összpontosítva elvégzett ki- és belégzések akár öt perc alatt csodára képesek. Ha idegesek vagyunk, és azt érezzük, hogy majd' szétrobbanunk, üljünk le egy nyugodt helyre, és kezdjük el a légzési gyakorlatokat: vegyünk mély levegőt, tartsuk benn, amíg el nem számoltunk hétig, majd fújjuk ki, és számoljunk el ötig.

Related posts