Az Adobe egy ingyenes alkalmazással kínálja a biztonságos forrásmegjelölés lehetőségét.

A gyártó bejelentette az Adobe Content Authenticity alkalmazás nyilvános bétaverzióját, amely lehetőséget nyújt arra, hogy a képek forrását igazoló metaadatok örök érvényűen ellenőrizhetők és kezelhetők legyenek.
A generatív MI-re épülő képgenerátorok az eredeti alkotóknak és a netezőknek is problémát jelentenek: előbbiek azon igyekeznek, hogy megakadályozzák munkájuk engedély nélküli felhasználását az MI-modellek betanítására, utóbbiak pedig egyre nehezebben tudják megkülönböztetni az eredeti anyagokat a mesterséges intelligenciával gyártott hamistványoktól. Az Adobe nyilvános bétaverzióban érkező új alkalmazása most mindkét vonalon megoldást ígér.
A szoftvercég csütörtökön jelentette be az ingyenes Adobe Content Authenticity elérhetővé tételét, ami a Content Credentials metaadataiban rögzíti a tartalom meghatározó jellemzőit, az alkotó nevétől a létrehozás dátumán át a munkájuk során használt eszközökig. A dolog lényege azonban az, hogy a szóban forgó tartalomhitelesítő adatok a munkák teljes életciklusán át megmaradnak, még akkor is, ha valaki mondjuk képernyőképet készít róluk.
Nem kötelező, de választható, ami kötelezően a választás szabadságát jelenti.
Az MI-technológia fejlődése szempontjából kulcsfontosságú, hogy az alkotók döntési jogkörrel rendelkezzenek saját munkájuk felhasználásának és a mesterséges intelligencia képzésében való részvételének engedélyezésében. A már korábban bemutatott Content Credentials rendszer természetesen csak a jogtulajdonosok igényeit tükrözi, amelyeket az egyes MI-fejlesztőknek figyelembe kell venniük. Az Adobe optimistán tekint a jövőbe, remélve, hogy a jogtulajdonosok elvárásait figyelembe véve nem fogják megkerülni a folyamatosan fejlődő szabványokat.
A tartalomhitelesítő adatok véglegesen összekapcsolódnak az egyes anyagokkal, miközben a vonatkozó jogszabályok folyamatosan fejlődnek, még ha ezt első pillantásra nem is látnánk. Különös figyelmet kapnak például az opt-out lehetőségek és a felhasználói preferenciák figyelembevétele. Az Adobe elkötelezett amellett, hogy kibővítse a hitelesítési rendszert, így nemcsak nagyobb fájlméretek és különböző médiatípusok, mint a videók és hanganyagok támogatása van napirenden, hanem a Photoshop és a Lightroom programokba való Content Authenticity integrációja is.
A koncepció középpontjában az áll, hogy egy átfogó platformot alakítsanak ki a tartalom hitelesítési adatainak kezelésére, amely lehetővé teszi a különböző alkalmazások közötti zökkenőmentes együttműködést. Ennek értelmében a jelenlegi JPG- vagy PNG-formátumú hitelesítések működése nem függ attól, hogy a képeket Adobe szoftverek segítségével hozták-e létre vagy sem. Az ellenőrzés és az online egyezések felkutatása minden esetben elérhető a Content Credentials webalkalmazásban, illetve a Chrome Content Authenticity bővítményén keresztül.