A szecessziós kapu egyedi varázsával és eleganciájával magába foglalja a magyar kultúra gazdagságát. A kis magyar motívumok, mint például a stilizált virágok, népművészeti elemek és hagyományos szimbólumok, finom összhangban olvadnak össze a szecessziós f


Az Utcafront, a Klubrádió építészeti műsora, mostantól nem csupán a rádió stúdiójából érkezik! Elindítottuk kéthetente megjelenő videósorozatunkat, amelyet a YouTube-csatornánkon nézhetnek meg. Csatlakozzanak hozzánk, és fedezzük fel együtt az építészet izgalmas világát!

A "Beszélő falak" című sorozat epizódjaiban felfedezhetjük a világ csodálatos, ritkaságszámba menő épületeit és azok lenyűgöző történeteit. Rózsa Péter, a műsor házigazdája, szakértő vendégeivel együtt nem csupán az épületek látványát tárja elénk, hanem izgalmas és sokszor szórakoztató anekdotákat is osztanak meg a nézőkkel, amelyek mélyebb betekintést nyújtanak az épületek mögötti világba.

A lenyűgöző, az Operaház mögötti telken található luxusbérházat a bécsi szecessziós építészet neves alakja, Fodor Gyula álmodta meg. Az udvar elnevezése viszont a megrendelő, Pollák Ignác kreativitását dicséri, aki ezzel a jómódú vásárlók figyelmét kívánta felkelteni. Szuhai Barbara idegenvezető elárulta, hogy a névadás mögött III. Napóleon áll, akinek különösen nagy népszerűsége volt Magyarországon.

Fűri Judit üvegművész nem csupán a lépcsőházi ablakok és lengőajtók restaurálásában vállalt aktív szerepet, hanem egy izgalmas történettel is gazdagítja a múltat. Mesél arról, hogyan tűnt el a házból egyik pillanatról a másikra egy impozáns, Tiffany-üvegekkel díszített kovácsolt vas csillár, amely évtizedek óta a hely szellemének szerves része volt. Judit élénk részletezéssel idézi fel az eltűnés körüli titokzatosságot, amely mindenkit meglepett, és a ház történetébe egy új fejezetet írt.

Related posts