Magyarországon egyedülálló innovációk születtek a pajzsmirigyrák kezelésében, amelyek nemcsak a helyi, hanem a nemzetközi orvosi közösség figyelmét is felkeltették. A hazai kutatók és orvosok együttes erőfeszítéseinek köszönhetően új módszerek és technoló


Örömmel értesítjük a közönséget, hogy a Semmelweis Egyetem és a Premier Med Egészségügyi-, Oktató- és Kutatóintézet munkatársai által végzett, több éves kutatás sikeresen zárult. A projekt célja egy innovatív, minimálisan invazív kezelési módszer kifejlesztése volt az egyes pajzsmirigydaganatok kezelésére. A jövőben Magyarországon, régiónkban elsőként érhető el ez a forradalmian új, vágás nélküli technológia, amely nemcsak hogy felgyorsítja a gyógyulási folyamatot, de jelentősen csökkenti a kockázatokat is. Ezen felül a módszer segít megőrizni a pajzsmirigy normál működését is, így a betegek számára optimális megoldást kínál.

Az elmúlt három évtized során a pajzsmirigyrák előfordulása drámaian megnövekedett. Magyarország most egy innovatív, vágás nélküli kezelési módszer révén a pajzsmirigyrák kezelésének élvonalába került. Érdeklődők a világ minden tájáról már jelezték, hogy szeretnék elsajátítani ezt az új eljárást, amelyet oktatás keretein belül tanulhatnak meg.

Az újonnan bevezetett módszer nem csupán a páciensek számára nyújt kíméletesebb megoldást, hanem hosszú távon forradalmi előrelépést hozhat a rákkezelés területén is. Ez az alternatív kezelési technológia mind a magánellátásban, mind az állami finanszírozás keretein belül hozzáférhetővé vált a betegek számára - tájékoztat az Economx portál.

A módszer alapelve az ultrahangos irányítás, amely során egy vékony tűt használnak a pajzsmirigy rákos elváltozásának megcélozására. A tű segítségével a szövetet felmelegítik, és a létrejövő hőmérséklet-emelkedés hatására a kóros sejtek elpusztulnak, mindezt úgy, hogy a pajzsmirigy normális működését nem befolyásolják.

A beavatkozás után a pácienseknek már nem szükséges hormonpótló terápiát kapniuk, a szövődmények előfordulása jelentősen csökken, és a felépülés folyamata is sokkal gyorsabbá válik. A kezelés biztonságosságát a legfeljebb egy centiméteres papilláris pajzsmirigyrákok esetében vizsgálták. Mivel ez a leggyakoribb elsődleges rosszindulatú pajzsmirigydaganat, rendkívül fontos a gyors és biztonságos kezelési lehetőségek biztosítása.

Kiemelendő, hogy az ambulánsan végzett ablációs eljárás számos előnnyel jár: jelentősen csökkenti a műtéti megterhelést és a fertőzés kockázatát, ráadásul nem hagy nyomot, azaz heg sem képződik. A felépülési idő drámaian lecsökken, ami a beavatkozástól való szorongást is mérsékli. Ezen kívül a kezelés sokkal kevesebb erőforrást és pénzügyi ráfordítást igényel, mint a hagyományos, fekvőbeteg-ellátás keretein belül végzett műtéti megoldások.

A kezelés nem igényel altatást, és az előkészületekkel együtt nagyjából másfél órát vesz igénybe, nem befolyásolja a pajzsmirigy működését, szemben a pajzsmirigy egészének vagy egy részének eltávolításával.

Related posts