Még mindig rengeteg kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogyan fog működni az utaztatás Szabadkán, miután egy magánvállalat veszi át a szolgáltatást. Az átállás részletei és a jövőbeni működés még nem teljesen tisztázottak.

Hiába szerette volna az ellenzék, hogy a városi képviselők szavazzanak Stevan Bakić megnyilvánulásairól és viselkedéséről, a többség leszavazta a napirendre vonatkozó javaslatot. Ennek ellenére a képviselő-testület ülésének első órája tulajdonképpen mégiscsak Stevan Bakić elmúlt egy hónapban tett kijelentéseiről szólt. Az ellenzéki képviselők többsége a pulpitusnál elhatárolódott a viselkedésétől és kijelentésétől, többek között a Vajdasági Horvátok Demokratikus Szövetségének képviselői is, holott a párt elnöke, a kisebbségi miniszteri fotelben ülő Tomislav Žigmanov, miután a polgármester "megmagyarázta" , hogy kikre nem gondolt, amikor leusztasázta az egyetemi hallgatókat, azt mondta, hogy nyitott a párbeszédre.
Vitát váltott ki Felsőtavankút helyi közösség általános szabályozási terve is, amit az ellenzék "meseként" jellemzett, és irreálisnak ítélte, hogy ennek a településnek az esetében a fiatalok ottmarasztalásáról, valamint falusi turizmusról beszélnek, amikor a nyári hónapokban víz sincs a faluban, hanem azt ciszternából biztosítják a lakosoknak.
A legnagyobb vita a Subotica-trans Utasszállító Közvállalatot érintő napirendi pont váltotta ki. A város tavaly döntött arról, hogy köz-magán társulási szerződést köt, koncesszióba adja az évek óta veszteségesen működő vállalatot. A koncessziós elemeket tartalmazó köz-magán társulási szerződés végleges tervezetét, amely a Szabadka város területén folytatott városi és elővárosi közösségi személyszállítás kommunális tevékenység végzésével bízza meg a magánpartnert, végül 49-en szavaztak igennel, így elfogadták azt.
Luka Vučinac, a Zöld-Baloldali Front ellenzéki képviselője felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarkanizsa községhez emailben érkezett egy ajánlat, amely szerint február 28-ával fel kellene bontani a két település közötti buszjáratról szóló megállapodást. A képviselő ismételten megkérdezte, hogy milyen garanciák állnak rendelkezésre a járatok jövőbeni fenntartására. Gyivánovity Dániel, a VKT elnöke, miután több mint egy órás vitát folytattak, végül kijelentette, hogy személyesen vállalja a felelősséget, és biztosította a közönséget arról, hogy a jelenlegi szerződésben nem szereplő járatokat is meg fogják tartani az új partnerrel.
Az obrenovaci Trans-jug hamarosan átveszi az utaztatást Szabadka város területén, és a hatalmi koalíció állítása szerint egy hónapon belül 28 új autóbusszal utazhatnak az utasok. Egyelőre azt sem tudni, hogy hány alkalmazott megy át az új munkáltatóhoz, s arra sincs garancia, hogy az új tulajdonos, aki 15 évre kapja meg a vállalat működtetését, hány alkalmazott számára biztosít munkát.
A csütörtökön elfogadott tervben szerepel az is, hogy az év végéig átalakul a vállalat és a Subotica-transban tulajdonképpen csak két alkalmazott marad, ebből az egyik az igazgató.
Radoslav Vukelić, a városi önkormányzat Kommunális Ügyekért, Energetikáért és Közlekedésért Felelős Titkárságának vezetője kiemelte, hogy a koncesszió mellett azért döntöttek, mert ez az olcsóbb a városi költségvetés számára, mint a vállalat megmentése. Hozzátette, hogy a becslések szerint a költségvetési megtakarítás valamivel több mint 60 millió dinár lesz évente ennek köszönhetően.
Más szempontból Vukelić kiemelte, hogy a közeljövőben lehetőség van a terv módosítására a képviselő-testület ülésén, amennyiben a magánpartner nem teljesíti a szerződésben rögzített kötelezettségeit.
A Szabadka az erőszak ellen koalíció képviselője, Nela Tonković kifejezte mélységes felháborodását a legújabb döntés miatt. Szerinte ez egy rendkívül elfogadhatatlan lépés, hiszen egy hirtelen, gondatlanul megszövegezett koncessziós megállapodásra épít, amely nem képes megfelelő védelmet nyújtani sem a munkavállalóknak, sem a helyi lakosoknak. Ezzel szemben a tervezet számos kedvezményt biztosít a magánszektor számára, ami tovább növeli az aggodalmakat.
„Ez csupán a hatalmon lévők vonzó ígéreteinek gyűjteménye a közlekedés jövőbeli működéséről, de konkrét garanciák sajnos nem állnak rendelkezésre” – emelte ki az önkormányzati képviselő.
Tonković véleménye szerint ez az utolsó kalapácsütés a Subotica-trans koporsójában, ami világosan jelzi, hogy a kormányzó többség képtelen volt hatékonyan vezetni ezt a vállalatot, mivel nem rendelkezett a szükséges ismeretekkel. Ennek következtében most úgy döntöttek, hogy átadják a céget egy olyan magánvállalkozónak, aki már bizonyítottan hasonló projekteket irányít Szerbia különböző pontjain.
"Nincsenek biztosítékaink arra, hogy Szabadkán a városi tömegközlekedés zökkenőmentesen fog működni. Jelenleg a buszok számának csökkentéséről és a dolgozói létszám csökkentéséről folynak a diskurzusok, továbbá nem világos, milyen szociális intézkedések kerülnek bevezetésre" - nyilatkozta Tonković, aki úgy véli, hogy ismét a magánvállalkozók profitálnak majd a polgárok kárára. Hangsúlyozta, hogy a kormányzó többség, azaz az SZHP és a VMSZ koalíció az, aki teljes mértékben felelős ezért a döntésért.
A magánpartner emellett vállalta, hogy összesen 50 új buszt beszerez, továbbá felújítja a központi buszpályaudvar tetőszerkezetét is.