Új elnökre talált a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, aki friss lendülettel és elkötelezettséggel vezeti tovább a szervezetet.


Az elnöki poszt, amelyet a szervezet alapító vezetője, Kozma Imre atya töltött be, sajnos tavaly október óta üresen áll, hiszen ő akkor távozott az élők sorából.

Szabadhegy Péter lett a Magyar Máltai Szeretetszolgálat új elnöke, miután a szervezet szombaton rendkívüli küldöttgyűlést tartott. Az új vezető programjának bemutatásakor három fő prioritást emelt ki, amelyek irányvonalaként kívánja alakítani a szervezet jövőjét.

Az első és legfontosabb szempont, hogy a hit az, amely irányt mutat a mindennapi szolgálatok során. Egy katolikus szervezet keretein belül minden egyes tevékenységnek e szellemiség jegyében kell zajlania, hiszen ez adja meg a mélységet és az értelmet a munkánknak.

A második legfontosabb célunk az önkéntes elkötelezettség fenntartása, amely a gyökereinkhez való hűséget tükrözi. Amikor a szeretetszolgálat megalakult, minden feladatot önkéntesek végeztek, és ez a hagyomány a mai napig él. Három és fél évtized elteltével is elengedhetetlen, hogy az önkénteseknek továbbra is fontos szerepük legyen a szervezet életében.

A harmadik elem a kommunikáció, amelynek feladata, hogy a jelentős mértékben megerősödött karitatív szervezet egységét tükrözze. Célja, hogy a máltai kereszt szimbóluma mindenhol egységes jelentéssel bírjon - fogalmaztak.

A szervezet hivatalos nyilatkozata alapján Szabadhegy Péter kiemelte, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a létszámát tekintve már az ország tizenöt legnagyobb szervezete között van. Ez nemcsak jelentős felelősséget von maga után, hanem számos izgalmas lehetőséget is kínál.

Szabadhegy Péter 1961-ben látta meg a napvilágot New York vibráló városában. Tanulmányait a helyi, valamint a londoni és chicagói egyetemeken végezte, ahol kivételes teljesítménye révén summa cum laude minősítéssel, illetve akkreditált mesterdiplomával gazdagodott.

Pályafutása kezdetén a pénzügyi világban szerzett tapasztalatot, ahol villámgyorsan a Chemical Bank legfiatalabb alelnökévé lépett elő. Ezt követően a Deloitte & Touche pénzintézeti divíziójának irányítását vette át, ezzel tovább gazdagítva szakmai pályafutását.

Harmincéves korában döntött úgy, hogy Magyarországra költözik, ahol befektetői és alapkezelői pályafutását kezdte meg. Számos vállalatban vállalt tulajdonosi irányítói szerepet, amely lehetőséget biztosított számára, hogy mélyrehatóan befolyásolja a piaci folyamatokat. Üzletemberként jelentős pénzintézetek és tanácsadó cégek vezetésében játszott kulcsszerepet, ahol feladatai gyakran a cégek stabilizálására és a nehéz időszakok sikeres átvészelésére irányultak. Az ő szakértelme és tapasztalata sok esetben hozzájárult a vállalatok újraélesztéséhez és megerősítéséhez a piacon.

2014 és 2016 között Magyarország londoni nagyköveteként tevékenykedett. 1989 óta a Szuverén Máltai Lovagrend tagja, és azóta számos fontos pozíciót töltött be, mind hazánkban, mind a rend római központjában. Kiemelkedő munkája során három éven át irányította a Máltai Lovagrend Kormányzati Tanácsát – olvasható a hivatalos közleményben.

Related posts