Mesélős est a könyvtárban: Grecsó Krisztián varázslatos világába kalauzol minket A könyvtár falai között különleges hangulatú estére invitáljuk az irodalom szerelmeseit. Grecsó Krisztián, a kortárs magyar irodalom kiemelkedő alakja, mesél saját élményeir


Tavaly debütált Grecsó Krisztián Apám üzent című, terjedelmes családregénye, amely sok olvasó szívébe belopta magát. A József Attila-díjas író tegnap este egy telt ház előtt osztotta meg a kecskemétieknek legújabb alkotása születésének történetét a Katona József Könyvtárban. Az esemény során a közönség bepillantást nyert a mű keletkezésének hátterébe és az író inspirációiba.

Grecsó Krisztián 15 évet szentelt életéből annak, hogy megalkossa régóta dédelgetett álmát, az apakönyvét. E hosszú idő alatt három éven át kutatott és készült, mielőtt nekilátott volna a tényleges írásnak, amely újabb három évig tartott. Így jött létre a 600 oldal terjedelmű monumentális regény, az „Apám üzent”. Ez a mű négy-öt generáció sorsát átölelő, transzgenerációs történeteket tár elénk, egy felemelő családi dráma formájában. Az író alteregója mélyen belemerül a családtagok életének megértésébe, kutatva, hogy mi miért történt velük, és milyen okok vezettek a múltbéli eseményekhez.

Az új nagyregény, amely a Mellettem elférsz folytatásaként a Grecsó családtagjainak életébe enged bepillantást, különösen az apa és néhány figyelemre méltó női szereplő történetére fókuszál. Ez a mű egyszerre bontakozik ki családi- és identitástörténetként, valójában pedig egy lenyűgöző Kárpát-medencei paraszti eposzként jelenik meg. A könyv fülszövege bár azt sugallja, hogy a cselekmény teljes egészében fikció, a szerző az esemény során elárulta, hogy családtagjai ezúttal is, akárcsak a Pletykaanyu és a Mellettem elférsz megjelenésekor, érzékenyen reagáltak közös életük titkainak felfedésére.

Grecsó Krisztián, a sokoldalú előadóművész, ezúttal egyedülálló formában hozta el kecskeméti olvasói számára nagyszabású regénye világát, amelyre a Katona József Könyvtár előadóterme zsúfolásig megtelt. Az este során a szerző a generációs adósságokkal, a helyüket kereső fiatal nemzedékek dilemmáival, valamint a családfa-kutatás titkaival foglalkozott, miközben számos más izgalmas témát is érintett. Az előadás végén Grecsó Krisztián lehetőséget biztosított a közönség számára, hogy kérdéseket tegyenek fel, és dedikálta könyveit, ezzel még közelebb hozva magához a rajongóit.

Related posts