Orbán Viktor komoly lépéseket tesz a nemzetközi politikai tájékozódás terén: az orosz, amerikai és kanadai modellek inspirációját felhasználva formálja a magyar politikai stratégiát. A Mandiner cikke szerint a kormányfő célja, hogy ezekből a különböző irá


A Faktum tényellenőrző portál részletes elemzést készített a magyar Magnyitszkij-törvénnyel kapcsolatban.

Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszédében hangsúlyozta, hogy a kormány határozott lépéseket tervez a magyar belpolitikát érintő külföldi befolyásolási kísérletek visszaszorítása érdekében. Kiemelte, hogy az ország szuverenitásának megőrzése érdekében elengedhetetlen a megfelelő intézkedések bevezetése.

A Faktum tényellenőrző portál utánajárt, hogy miről is szól a miniszterelnök által hivatkozott amerikai jogszabály, és melyek azok a pontjai, amelyek relevánsak lehetnek a magyar kormány meghirdetett törekvései kapcsán.

Az orosz, illetve az amerikai példát számos ország követte, és hasonló törvényeket fogadtak el a demokratikus szabályok, az emberi jogok védelme és a korrupció elleni küzdelem érdekében. Kanada 2017-ben alkotta meg a Justice for Victims of Corrupt Foreign Officials Act nevű törvényt, az Egyesült Királyság 2020-ban vezette be saját Magnyickij-törvényre emlékeztető szankcióit.

A hazai jogi keretrendszer legfőbb célkitűzése, ahogyan azt a miniszterelnök szavaiból is megérthetjük, a külföldi politikai befolyásolási kísérletek hatékony megakadályozása. Ennek középpontjában olyan politikai formációk állnak, mint a pártok vagy pártként működő szervezetek, valamint azok a médiák, amelyek külföldi támogatásra támaszkodnak. Emellett figyelmet kapnak az úgynevezett NGO-k és más, civil kezdeményezésnek álcázott politikai érdekcsoportok is.

Related posts