Politológus: Danko nem csupán a választók támogatásának megszerzése érdekében támadja Pellegrinit, hanem mögötte személyes sérelmek is állhatnak.

Andrej Danko, a koalíciós SNS elnöke és a parlament alelnöke vasárnap egy videóban felszólította az önkéntes kiképzését töltő Peter Pellegrini államfőt, hogy fejezze be a "bohóckodást" a Nemzeti Védelmi Erőknél, és térjen vissza az Elnöki Palotába.
A nemzeti érzület abban is megnyilvánul, hogy az ember szeretne tenni valamit a hazájáért - reagált Danko videójára a gépfegyvert tartó, egyenruhás Pellegrini egy saját videóüzenettel, majd azt tanácsolta neki, hogy "századosként" inkább ő is jelentkezzen kiképzésre.
Dankót 2016 szeptemberében Peter Gajdoš, a védelmi miniszter, tartalékos századosi rangra emelte. Ennek hátterében az állt, hogy Danko támogatta a hadsereg költségvetésének növelését, ami miatt számos kritikát kapott.
Danko a videóban Pellegrini kéthetes önkéntes kiképzését olyan reality show-nak nevezte, amellyel csak saját magát akarja propagálni. Hozzátette: ehelyett a miniszterelnökkel, Robert Ficóval (Smer-SD) együtt kellene harcolnia az Oroszország elleni szankciós csomag elfogadása ellen.
Térjen vissza az Elnöki Palotába, ezért választották meg önt az emberek. Teljesítse kötelességeit, és hagyja abba ezt a bohóckodást
- így fogalmazott Danko.
Az SNS elnöke Pellegrini válaszlépése nyomán újabb videós üzenetet tett közzé, amelyben ismételten éles kritikát fogalmazott meg az elnök irányába. Kérdőre vonta az elnök katonai múltját, és arra figyelmeztette, hogy jobb lenne, ha inkább az elnöki kötelezettségeire összpontosítana. Ezen kívül javasolta, hogy jövedelme egy részét ajánlja fel jótékony célokra, ezzel is példát mutatva a közszolgálat iránti elkötelezettségből.
Miroslav Řádek politológus a TA3 műsorában kifejtette, hogy Danko megnyilvánulásai nem véletlenszerűek, hanem tudatosan irányulnak arra, hogy visszahódítsa az SNS-hez azokat a választókat, akik az utóbbi időszakban a koalíciós partnerekhez vagy más parlamenten kívüli csoportokhoz csatlakoztak. Emellett Řádek hozzátette, hogy a két politikai szereplő közötti feszültségben a személyes frusztráció is jelentős szerepet játszik.