A szabadon engedett betoncápák világa egy lenyűgöző és titokzatos hely, ahol az urbanizált környezet és a természetes életformák találkoznak. Ezek a különleges lények, amelyek a városi dzsungelben élnek, szimbolizálják a szabadságot és az alkalmazkodást.
A váci Duna-parton lelt otthonra Kolodko Mihály új, különleges szoborcsoportja. A cápák a környezetszennyezés problémájára és annak mérséklésének fontosságára hívják fel a figyelmet, amelyet alapanyagával is tükrözni kíván. Így a cápák a Duna-Dráva Cement Kft. evoBulid termékmárkájához tartozó alacsonyabb környezeti lábnyomú cementből készültek.
A Duna partján található cápa szoborcsoport különleges hulladékgyűjtési projekt részeként készült, amely a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) innovatív evoBuild termékmárkájának alacsony szén-dioxid kibocsátású betonjával készült. Ez a betonanyag, amelyet az idei évben vezettek be a piacon, a fenntarthatóság iránti elkötelezettség jegyében született. A DDC, akárcsak anyavállalata, a Heidelberg Materials, hangsúlyosan foglalkozik a klímasemlegesség kérdésével. Ennek érdekében hozták létre Magyarországon az evoBuild termékcsaládot, amely a hagyományos beton kiváló friss és megszilárdult tulajdonságait ötvözi, miközben a gyártás során legalább 30%-kal, de akár 80%-kal is csökkentheti a szén-dioxid kibocsátást.