Csepelen óriási mennyiségű drogot foglaltak le, ezzel Magyarország egyik legnagyobb drogtermelő üzemének felszámolása vette kezdetét.

Egy 70 és egy 72 éves férfi, valamint egy 48 éves vegyész irányíthatott egy csepeli kábítószer-előállító üzemet, amelyet a NAV és a rendőrség közös akciójában számolnak fel.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) három férfit őrizetbe vett a Csepelen felfedezett kábítószerlabor ügyében - jelentette be Jeney Áron, a szervezet vezetője egy szombati sajtótájékoztatón Budapesten. Az ügy részleteire először Horváth László, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos hívta fel a figyelmet pénteken.
Jeney Áron dandártábornok tájékoztatása szerint a rendőrség a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) révén kapott először információt a gyanús tevékenységekről. A nyomozók kezdetben egy 70 esztendős budapesti férfit azonosítottak, aki különös csomagokat rendelt magának. Az ő kapcsolatai mentén pedig egy 72 éves férfihoz jutottak el Pest vármegyéből. A hatóságok meggyőződése szerint mindketten részt vettek kábítószer előállításában. Az akció keretében április 1-jén mindkét idős férfit őrizetbe vették.
A nyomozás során sikerült azonosítani a feltételezett "vegyészt", egy 48 éves budapesti férfit, akit gyanúsítottként hallgattak ki és őrizetbe vettek. A házkutatások révén a rendőrség egy csepeli vegyi üzem nyomára bukkant, amely hivatalosan legálisan működött, azonban a hatóságok gyanúja szerint illegális tevékenységek zajlottak benne.
Ezen kívül 7,5 tonna olyan anyag került elő, amelyből viszonylag egyszerűen előállítható kábítószer - ennek várható piaci értéke 12 milliárd forint körül mozogna.
A dandártábornok tájékoztatása alapján a rajtaütés időpontjában az üzemben folyamatos munkafolyamat zajlott. A helyszíni vizsgálat jelenleg is folyamatban van, és a különféle vegyi anyagok azonosítása várhatóan több hétig elhúzódik.
Teleki József, a NAV Repülőtéri Igazgatóságának vezetője bejelentette, hogy március 6-án, egy Németországból érkezett csomag ellenőrzése során először bukkantak gyanús, kristályos anyagra. A laboratóriumi elemzések során kiderült, hogy bár az anyag önállóan nem tekinthető kábítószernek, viszonylag könnyen átalakítható olyan illegális szerré, amely már a törvény hatálya alá tartozik.
A pénzügyi ellenőrök összesen 132 dobozt vizsgáltak át, amelyekben 3,5 tonna kristályos anyagot fedeztek fel. Az áru pontos megnevezése nem volt feltüntetve sem a csomagoláson, sem a fuvarlevélen. A nyomozás során a hatóságok jelentős értékű vagyontárgyakat is lefoglaltak, amelyek a bűncselekménnyel összefüggésben állhattak.
A nyomozás következő szakaszában derülhet fény arra, hogy pontosan mit gyártott legálisan és illegálisan az üzem, illetve a nyomozók feltérképezik az alkalmazottak körét is.