Trump csupán három európai politikust tart nagyra.
A leendő amerikai elnök rendkívüli figyelmet fordít arra, hogy határozott politikai ígéreteit maradéktalanul teljesítse - nyilatkozta az Alapjogokért Központ geopolitikai elemzője pénteken az M1 aktuális csatornán. Ebből adódóan optimistán tekintünk a jövőre, bízva abban, hogy Ukrajnában is helyreáll a béke - tette hozzá. Koskovics Zoltán, aki személyesen részt vett Donald Trump december 22-i beszédén Phoenixben, Arizona államban, megjegyezte: a megválasztott elnök "húsz évet letagadhat", tele van vitalitással és energiával.
Az elemző véleménye szerint Donald Trump legfőbb belpolitikai ambíciója a "mélyállam" lebontása lesz, ami komoly belső feszültségekkel és konfliktusokkal járhat. Az utcai erőszak lehetősége sem kizárt ebben a összetett folyamatban, amely legalább egy évig elhúzódhat. Koskovics Zoltán rámutatott, hogy Németországban Elon Musk milyen nyíltan beavatkozik a választási eseményekbe, és a leendő alelnök, J. D. Vance is kifejtette már véleményét a témában. Ez a jelenség jelentős üzenetet hordoz "az európai, megkövesedett bürokrácia, a mélyállam és a posztmodern baloldal" számára. Az üzenet lényege pedig egy szóban összefoglalható: "takarodjatok!" - hangsúlyozta az elemző.
A leendő elnök kifejtette, hogy Európa nem áll középpontjában az érdeklődésének; "Donald Trump megveti az Európai Uniót". Csak három politikust tart tiszteletben: az egyik a magyar miniszterelnök, a másik az olasz miniszterelnök, míg a harmadik a francia elnök. Az Egyesült Államok számára azonban létfontosságú, hogy olyan szövetségeseket tartson meg Európában, akik hasonlóan látják a világot, mint ők maguk - emelte ki. Jelenleg egyértelműen szembefordultak a "woke-progresszív, posztmodern baloldallal", és az elemző szerint a többség elegendő támogatást nyújt majd J. D. Vance számára négy év múlva is, így lehetséges, hogy a következő tizenkét évben a "populista-nemzeti konzervatív" irányvonal dominál majd az Egyesült Államok politikájában.
Ezek alapján a céljuk az, hogy Európa is ebbe az irányba haladjon - hangsúlyozta. Kiemelte, hogy a demokraták a népakarat válaszára a baloldali populizmus irányába fognak elmozdulni, amely "ugyanúgy ellenzi a brüsszeli mélyállamot, mint a konzervatív nemzeti populizmus". Donald Trump egyik legfontosabb törekvése - hiszen ez volt a legfőbb kampányígérete - a déli határ lezárása és az illegális migránsok kitoloncolása - idézte Koskovics Zoltánt az MTI. Hangsúlyozta, hogy az illegális bevándorlás kezelésében Trumpnak a magyar példákra alapozva szüksége lesz egy jogi határzárra, ki kell alakítania egy fizikai határzárat, és külügyminiszterének - akit Marco Rubio-nak nevezett meg - el kell érnie, hogy a szomszédos országok együttműködjenek a határzár és a kitoloncolások tekintetében is.
A genderkérdés terén Koskovics Zoltán elemző szerint az új amerikai elnök számára viszonylag egyszerű feladatnak ígérkezik, mivel a nemzetközi baloldal már rég túllépett minden határon. Az "épeszű, jóérzésű emberek" többsége egyetértene abban, hogy a genderideológia nem való az iskolákba, és hogy a férfi sportolóknak nincs helyük a női versenyszámokban. Koskovics Zoltán hangsúlyozta azt is, hogy a Biden-adminisztráció "az utolsó centet az amerikaiak pénzéből" Ukrajnára fogja költeni, mivel a liberális baloldalt nem érdekli a választói akarat vagy a demokrácia, csupán az, hogy "a vérontás Ukrajnában folytatódjon", és hogy a konzervatívoknak, ha hatalomra kerülnek, minél nehezebb dolga legyen.
Az ukrán elnök támogatására annyi pénz és fegyver érkezik, hogy még ha Donald Trump visszavonná is a támogatását, Ukrajna képes lenne folytatni a harcot. Ugyanakkor egy elemző véleménye szerint: "Ukrajna nem nyerhet, hiszen már vereséget szenvedett. A háború során minél több ukrán élet megy veszendőbe, és minél több terület vész el, annál nehezebb lesz a jövőbeli béke megteremtése Ukrajnában."