ZAOL - Az olimpiai álmok rögös ösvénye Az olimpiai sikerhez vezető út tele van kihívásokkal és nehézségekkel. Minden sportoló számára ez a rögös ösvény nem csupán fizikai, hanem mentális próbát is jelent. Az elkötelezettség, a kitartás és a szenvedély ha
Vajon milyen volt az út az olimpiára? Erről is beszélt Kaizinger Balázs zalaegerszegi születésű lovastusaversenyző a MATE keszthelyi Georgikon campusának Bexi Klubjában.
Az eseményt dr. Bartos Ádám egyetemi docens irányította, aki a múlt emlékeit és a jövő kilátásait egyaránt megvizsgálta a többszörös országos bajnok sportolóval. Kaizinger Balázs mesélt az olimpiai útról, felfedve, hogy mennyi erőfeszítés és áldozat áll mögötte, hogy idén részt vehetett a párizsi ötkarikás játékokon.
A kötetlen diskurzus során elhangzott, hogy 28 év elteltével ismét magyar lovastusa-versenyző képviseli hazánkat a világ legnagyobb sporteseményén. Dr. Bartos Ádám érdeklődött a campus vendégénél arról, milyen motivációk vezették Kaizinger Balázs pályafutásának kezdetéhez Zalában. Balázs szavaiból világossá vált, hogy az olimpiai álmok megvalósítása nem volt zökkenőmentes, és számos lemondással járt.
Arról is szó esett, sok lovas állampolgárságot vált a jobb lehetőségekért. A kiváló sportember ezzel kapcsolatban leszögezte, ő ezt soha nem akarta, hisz az álma mindig is az volt, hogy Magyarországot képviselhesse az olimpián.
Egyetemünkön 2008 óta zajlik lovas képzés, amelyből a ménesgazda szak kiemelkedő szerepet játszik. Az elmúlt tizenöt év során folyamatosan törekedtünk arra, hogy inspiráló példaképeket és érdekes személyiségeket mutassunk be hallgatóinknak, és örömmel mondhatom, hogy ezúttal is sikerült - nyilatkozta dr. Bartos Ádám. Hozzátette, hogy a Georgikonon a képzés támogatására egy jól felszerelt lovarda áll rendelkezésre, és kiemelte, hogy Magyarországon kizárólag Keszthelyen elérhető az iskolarendszerű oktatás keretében a gyakorlati fogathajtás képzés.
Kaizinger Balázs a Herr Cooles Classico nyergében varázsolta el Párizs utcáit, de szívében mindig ott élnek a kezdőlépései: 1991-től négy éven át a rádiházi ménesben, a lovastusa akkori fellegvárában formálódott Török László irányítása alatt. Edzői felkészülésében Grózner Szilárd, Gecse Csaba és Mámorosi Gyula támogatták, akik segítették őt az úton a siker felé.
Később, mezőgazdasági szakközépiskolásként a kaposvári lovasakadémián versenyzett, ahol szenvedélyét és tudását csiszolta. 2000 őszén egy ősi magyar lófajtával, a gidránnal kezdett el versenyezni, és már ekkor elérte, hogy a világkupadöntőre is kvalifikálja magát. 2015-ben Németországba költözött, hogy új lehetőségeket keresve folytassa álmát. 2020-ban csatlakozott az Olimpiai Fejlesztési Programhoz, a kvótaszerzés reményében, és végül sikerült megvalósítania az álmát.